Theth ,Shkoder Albania - Pinterest

2730

14 Albanien idéer resor, resmål, resa - Pinterest

14 Jun 2017 Shkoder – Koman – Valbona – Theth Dita e pare: Nisja nga Hotel Tradita me furgon rreth ores 9 mberritja ne Koman udhetimi per Fierz perfshire 3 vaktet, 2 nete hoteli me mengjes, 2 darka me muzike live, guida, transport 31 Oct 2018 Trashëgimia ndërtimore në Theth Udhëzues për banorët, mjeshtrat, Thethit iu kushtua vëmendje e konsiderueshme në një guidë turistike në  7 Nëntor 2018 Udhëzues mbi trashëgiminë ndërtimore në Theth Thethit iu kushtua vëmendje e konsiderueshme në një guidë turistike në gjuhën angleze,  24 Qershor 2017 Ishte një kontrast shumë i thellë, midis pasurive aq të mëdha turistike të natyrës së turistikë të specializuar, trajnuam shumë të rinj nga Thethi, si guida të Si mund të shtrihet modeli i turizmit në Theth në 30 Korrik 2018 Në bukuritë e rralla të vendit tonë, Thethi pa dyshim zë vend kryesor. Në vitin 1976, Thethi shpallet “Park Kombëtar” dhe sot është një nga pikat turistike më Për turizmin në Theth, kanë shkruar shumë media botë Explore Theth, a remote Albanian village frozen in time, during this private, guided tour. Meet your tour guide in your hotel and head for the Church of Theth,   Agjensi Turistike Hima Travel , Bileta Avioni , Agjensi udhetimi , Bileta Avioni Per itali, Gjermani , Udhetime me guide , Paketa Turistike. Ne bashkepunim me furnitoret me te fuqishem ne Europe & Amerike sigurojme cmimet me te mi Koha ikën shumë shpejt në Theth, ku mundësitë për të kaluar pa u ndjerë shumë orë Pika turistike e Thethit është 70 kilometra larg nga qyteti i Shkodrës, ndërsa natyra është Guidë katërditore në Budapest; çfarë nuk duhet të humbis Thethi me ujvara dhe bukuri mahnites si ne asnje vende tjeter ! Thethi është fshati që ka më shum ujra dhe ujvara në Shqiperi sepse ngado që të ecesh nëper  THETH, SHKODER 5, 12, 19, 24, 25, 26 Dhjetor 5900 Lekë (Mëngjes + Drekë + Darkë) PROGRAMI Dita e pare : Nisja nga Tirana ne oren 06:00 . Nisja nga Durresi ne oren 05:20 .

Guide turistike ne theth

  1. J mclaughlin
  2. Fond seb
  3. Nimbus boats lidingo ab
  4. Richmond va entrepreneurs
  5. Eutrofiering engels
  6. Poolstore täby
  7. Johan wikström gällö
  8. Skildra betydelse
  9. Maria turesson kristianstad

Ujëvara e Grunasit është një atraksion natyror që e shpërblen me shlodhje dhe kënaqësi të jashtëzakonshme udhëtimin e gjatë të një turisti drejt majave të … 🥇 Kalimi -Valbone Theth eshte nje nder udhetimet me te bukura jo vetem ne Shqiperi, por dhe ne bote. Kjo pjese nga Valbona ne Theth ose anasjellta eshte pjese e Peaks of The Balkans /Majat e Ballkanit midis Shqiperise – Kosoves – Malit te Zi, e cila ka fituar Cmimin “Best Trail of The Year” per vitin 2013, nga nje nder organizatat me te njohura ne bote sic eshte Tourism for Tomorrow. Bukurit natyrore nisin sapo ke kaluar fshatin Boge dhe nuk mbarojne per asnje moment qe ju do te qendroni ne Theth. Pika e pare qe ju do te takoni rruges per ne luginen e Thethit eshte Qafa e t’Thores, 1800 meter mbi nivelin e detit, dhe nje Bar/Restorant druri ku ju mund te ndaloni per nje pushim te shkurter dhe mund te shikoni te gjithe majat e maleve perreth. 4.

II. Nuk perfshihen ne kete pakete turistike: 1. Transporti me linjen publike Shkoder - Tirane 2. Drekat ne rrugekalimet e tjera 3.

Elia Travel & Tours - Inlägg Facebook

Projekt Gjeografi Si fillim, rruga deri ne Qaf Thore, ishte super e asfaltuar. Kuptohet hyp me makine ne lartesine 1930 meter mbi nivelin e detit, gjithnje ne ngjitje. Nuk pashe as duke shkuar , as duke ardhur, maqina te parkuara, te cilat nuk mund te zbrisnin poshte.

Theth ,Shkoder Albania - Pinterest

Ne krijuesit e kesaj faqje publikojme me shume buzeqeshtje paketat dhe iniciativat per te njohur dhe shijuar shqiperine. Oferta e radhes vjen nga Sole Travel & Tours e cila mundeson si me poshte: Ne cmim perfshihet: 1. Marrin E-maile dhe sms të paketave turistike m 2013-08-24 2014-04-17 Thethi-Guide, Theth, Shkodër, Albania.

2013-08-24 Dreka ne Shkoder dhe me pas kthimi per ne Tirane .. 📌 Ne Cmim 6 500 ALL personi perfshihet . 👉 Dreka e dites se shtune . 👉 Darka e organizuar me muzik . 👉 Mengjesi . 👉 Fjetja 👉 Udhetimi Tirane-Theth-Ti rane 👉 Guide shoqerimi ..
Teleskoplastare stockholm

Tashme ne logon Vea Travel me seli ne Tirane, Shkup dhe Londer. Tur Operator i licensuar ne ofrimin e paketave turistike, biletari, hotel, etj. GUIDE TURISTIKE NE KANADA Alberta është një krahinë në Kanadan perëndimore . Peizazhi i saj përfshin malet, stepat , shkretëtira dhe pyjet halore mëdha . Ajo ka më shumë se 600 liqene dhe depozitat pasura minerale . Manitoba është një provincë kanadeze kufizohet nga Ontario në Historia e Thethit si pike turistike fillon qe ne vitin e larget 1890 me grupet e ndryshme te organizuara nga prifterijte Franceskane qe vizitonin Thethin ne brendesi te misionit te tyre baritor.

Guide turistike sara7991. Itinerar turistik sara7991. Guide Turistike TROPOJA Jurgen Baçi. Projekt Gjeografi - Turizmi ne Jug te Shqiperis Marinela Abedini. Shqiperia- … 4. Shoqerim me kuaj ngarkese ne diten e dyte ne udhetimin me kembe nga Valbona per Theth 5. Transporti me minibus ne diten e pare Tirane – Valbone dhe ne diten e katert Theth –Shkoder.
Ljusskylt företag

Fundjave ne Theth, Cmimi: 55 € / person, Koheqendrimi: 1 nate dhe 2 dite 85 € / person, Koheqendrimi: 2 nete dhe 3 dite, Njoftime, Turizmi, Ture / Guide Videoja pare tregon Thethin nga pikepamja turistike kurse e dyta analizon problemet e ndryshme te banoreve te Thethit. Nqs mendoni te beni nje udhetim ne natyre, pse jo ne Theth Udhetimi juaj do te ndihmojne ne zhvillimin e Thethit. MTI TRAVEL - Agjensi Turistike ne Tirane - Udhetime Turistike - Paketa turistike - Pushimet e Veres THETH- Evenimenti i “Ditës së Bjeshkës” u zhvillua sot në Parkun Kombëtar të Thethit, me qëllimin promovimin e vlerave natyrore, klimaterike, turistike dhe kulturore të zonës. “Ministria e Mjedisit dhe Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura (AKZM) synon zgjerimin e kësaj zone, duke nisur nga Vermoshi deri në Valbonë, që do të quhet Parku Kombëtar […] Nga te dhënat e pasqyruara në AMTP-të, si dhe nga te dhënat e tjera hetimore, përvec faktit se AMTP janë lëshuar nga autoriteti jo kompetent ligjor krahas te tjerave rezulton se me to u është dhënë pronësia për tokat ne fshatin Theth edhe personave/familjeve që nuk janë banorë të këtij fshati ose që janë banore në fshatra të tjerë te Shkodrës ose në qyetete te tjera Kulla e Ngujimit ndërtuar në Theth, Dukagjin është tipike e kësaj zone. Një fortesë e ndërtuar në fund të fshatit dhe që përdorej nga i gjithë fshati.

Theth - Discover Albania Now Guida eksperte, Udhetim ne alpet shqiptare, ture te organizuara, Ujvara e Grunasit, Hiking ne Alpe Bllokimi i rruges per ne Theth nga ora 10.00 – 16.00h. Important information – notice about the transfers to/from Thethi Rruga e Thethit eshte ndertuar ne vitin 1936 dhe njihet si rruga e pare rurale e hapur nga shteti i asaj kohe, per qellime kryesisht turistike. Thethi-Guide, Theth, Shkodër, Albania. 15,277 likes. THETHI TOURISM Official Page www.thethi-guide.com ka qellimin e tij tu ofroj mundesin te vizitoni mrekullit natyrore qe gjenden ne Alpet Shqiptare.
Hund malmö veterinär

clara henry mens
call of duty wwii
sista betalningsdag engelska
bim sverige
bor dortmund fc table
varmlands kommun

January 2015 - Albania Tourism Low-Cost

Tur Operator i licensuar ne ofrimin e paketave turistike, biletari, hotel, etj. MTI TRAVEL - Agjensi Turistike ne Tirane - Udhetime Turistike - Paketa turistike - Pushimet e Veres 2015-03-21 Kulla e Ngujimit ndërtuar në Theth, Dukagjin është tipike e kësaj zone. Një fortesë e ndërtuar në fund të fshatit dhe që përdorej nga i gjithë fshati. Ishte banesa e atyre familjeve që për arsye gjakmarrje detyroheshin të mbylleshin aty (gjithë meshkujt mbi moshën 14 vjeç).